Kvóta pro počet delegátů na krajský sněm 2017

Pro nadcházející krajský sněm, který se uskuteční v lednu 2017, byla krajskou radou schválena dne 15.4.2016 kvóta 1 delegáta na každých započatých 107 řádně registrovaných členů.

Jak se stát delegátem krajského sněmu?

Delegát krajského sněmu je funkce volená v rámci střediskových sněmů.
Krajského sněmu se zúčastní delegáti ze středisek (dle zvolené kvóty) + delegáti z titulu funkce (členové krajské rady a krajské revizní komise k datu konání sněmu).

Kolik delegátů má naše středisko?

Počet delegátů za středisko lze určit tím způsobem, že vezmete počet členů registrovaných v rámci registrace 2016, vydělíte je číslem 107 (tj. hodnotou kvóty) a získaný výsledek zaokrouhlíte nahoru. Tj. pokud má Vaše středisko 0 až 107 členů, má nárok na jednoho delegáta, pokud má 108-214 členů, má nárok na dva delegáty atd.

Na střediskovém sněmu lze zvolit do dané funkce i větší počet delegátů. Delegáti, kteří se nevejdou do kvóty, jsou náhradníky. Pořadí náhradníků je určeno počtem hlasů, které získají v rámci voleb na střediskovém sněmu.

Volí nějaké delegáty také okres?

Na krajský sněm okres žádné delegáty nevolí, za okres se sněmu zúčastňuje předseda okresní rady (neboť je zároveň z titulu funkce členem rady krajské). Na okresním sněmu volíte jen delegáty na Valný sněm.

Co když se delegát nebude moct sněmu zúčastnit?

Hlasovat na sněmu může pouze zvolený delegát, nelze se nechat zastupovat např. na základě plné moci. Pro tento případ je vhodné mít zvoleného nějakého náhradníka, který se může sněmu zúčastnit, pokud původní delegát ze své funkce odstoupí.

Co když zvolíme na středisku méně delegátů, než kolik jich máme mít podle kvóty?

Vůbec nic se neděje... Do skautISu zadáte do výsledků sněmu jen ty delegáty, které jste zvolili. Rozhodně je lepší zvolit jen delegáty, kteří chtějí na sněmu být, než funkci obsadit "za každou cenu" delegátem, který na sněm jet nechce.

 

V případě nejasností se prosím obraťte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.