Dopis oldskautům od V. Stránského – Sásy

Mašov 30.ledna 2016

Vážení členové Náčelnictva Kmene dospělých!

Čas kvapí mílovými kroky!

V prvním pololetí 2016 nás čekají velké akce, které již teď vyžadují Vaší intenzivní agitaci a komunikaci mezi našimi členy.

Je to v první řadě naše 4. Národní oldskautské jamboree, které se bude konat v termínu 3. – 5. června 2016 v Miletíně. Podmínky účasti jsou stejné jako na minulém jamboree. Přihlášky soustřeďuje jako vždy Carda – Jarda Chládek, poplatek 400Kč na celou akci, na jeden den 150Kč. Podrobnosti budou uveřejněny po jednání RNKD v únoru t.r.

Další akcí je realizace pilotního projektu našich vůdcovských zkoušek pro nové vůdce klubů KD, v termínu 13. – 15. května, v Praze , v klubovně Na Křížku. Tato akce bude spojena s další, naší dlouhodobou „Poznej skautské základny“, která je určena všem zájemcům z našich řad. Bude doprovázena zajímavým programem např. rozjednanou prohlídkou pražského podzemního kolektorového systému, zajímavou akcí v Prokopském údolí a jednáme ještě o dalších.

Koncem června se uskuteční náš tradiční letní oldskautský tábor v Prachovských skalách, v Pařezské Lhotě. Je opět určen všem, kteří chtějí poznat krásy Českého ráje a připomenout si mladá léta táboření.

Obracím na Vás s naléhavou prosbou. Agitujte, získávejte zájemce, ať se jako oldskauti ukážeme nejen před našimi skauty, zejména před těmi dorůstajícími oldskautského věku, ale i před naší širokou veřejností! Letošní rok je naší výkladní skříní!

Pevně věřím, že ve Vašich zprávách na našem dubnovém Náčelnictvu KD bude v tomto směru mnoho pozitivních informací, za což Vám všem předem moc a moc děkuji!

Všem Vám tisknu na dálku levou ruku a přeji mnoho zdaru!

Vladimír Stránský – Sása
Náčelník Kmene dospělých